איך לבקש סליחה ?

רק פעם אחת בחיי ראיתי אנשים מתפללים סליחות כפי שבאמת ראוי. זה היה במאהל למען שחרור גלעד שליט, חמש שנים אחרי שהבחור עדיין בשבי. כשלפתע הגיחה בפאתי המאהל חבורת בני נוער, לא מלח הארץ, לא בוגרי סיירות. אלא בני נוער שנראים כאילו זה עתה שבו מבילוי בקניון עם חברותיהן. מיד שלפו את הכיפות שתמיד נמצאות בכיס. חילקו את סדר הסליחות והחלו להתפלל.

הם התפללו כאילו כל מילה יש בכוחה לשחרר את גלעד שליט, כל מילה בסליחות פתאום נראתה קשורה כל כך.  "אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וְעָון וּשְׁמַד מִבְּנֵי בְרִיתֶךָ, אבינו מלכנו הצמח לנו ישועה בקרוב! " החלה לנשב רוח של סתיו ואני הצטמררתי כולי. בני הנוער הביטו רק על נקודה אחת, אל השמיים. וככל שהסליחות התקדמו הם זעקו ושעו אל האלוהים כאילו שעד סוף הסליחות הוא חייב לשמוע להם ולשחרר את הבחור. הם בכו ושרו והתחננו כל כך שיכולתי להרגיש את הסדק ברקיע הכבוד נפתח. שלושה חודשים אחרי התפילה שלהם, שוחרר גלעד שליט, כמובן שרק אני ידעתי למה.

tfila

צויר על ידי שמעון לבקוביץ', שמן על בד 50/70 

 כך צריך אדם להתפלל כאילו כל חייו תלויים לו מנגד כשהוא הוגה את המילים, כאילו שיש בכוחה של כל מילה להשפיע ולשנות את גורל חייו. כאילו שיש בכוח תפילתו לשחרר את עצמו מתוך השבי ושהתפילה תביא אותו לגאולה אמיתית בקרוב.

בראש השנה ממליכים את הקב"ה אבל זה גם יום דין . ,וְיאמְרוּ הִנֵּה יום הַדִּין. לִפְקד עַל צְבָא מָרום בַּדִּין. כִּי לא יִזְכּוּ בְעֵינֶיךָ בַּדִּין. וְכָל בָּאֵי עולָם יַעַבְרוּן לְפָנֶיךָ כִּבְנֵי מָרון"  מה שמצחיק הוא שאם היינו מבינים שהקדוש ברוך הוא אוהב אותנו בלי תנאים תמיד תמיד בלי קשר לכמות החטאים שלנו, היינו ניגשים אל היום הזה אחרת.

images

שנזכה לדעת להתפלל, שנזכה לכל הישועות בגשמי וברוחני בנסתר ובנגלה. שנה טובה בין אדם למקום, בין אדם לחברו, וגם בין אדם לעצמו.

מחשבה אחת על “איך לבקש סליחה ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s