שתזכו ליותר טוב ממה שאתם חושבים שמגיע לכם

לפני  הרבה שנים, מזמן מזמן. יצאתי עם בחור מתוק מדבש, אבל התלבטתי לגביו. הוא הציע שנלך לשיעור של הרב יצחק באזנסון ובסיום השיעור נכנס לקבל ברכה. ואכן כך פעלתי, ישבתי והקשבתי לשיעור ומיד לאחריו השתרכתי אחרי תור ארוך של תלמידים שחשבו גם הם על אותו הרעיון. משהגיע תורי סיפרתי שאני יוצאת עם בחור ומתלבטת לגביו. הרב הביט בי בעיניו הטובות והעמוקות ובירך אותי: "שתזכי להרבה יותר טוב ממה שאת חושבת שמגיע לך"

 שתזכי להרבה יותר טוב ממה שאת חושבת שמגיע לך, איך לפרק את המשפט הזה, על מה לשים את הדגש? שאזכה ליותר טוב, זה כולם מברכים. אבל יותר טוב ממה שאני חושבת שמגיע לי, זה חידוש. האם אני לא חושבת שמגיע לי יותר טוב? ימים רבים הלכתי עם השאלה הזו ורק עכשיו אני מתחילה להבין כמה חוכמה גדולה ונפלאה קיימת במשפט הזה.

הרב ישראל יצחק בזאנסון

הרב ישראל יצחק בזאנסון

 לפעמים כשאנחנו במייצרים אנחנו פשוט לא מסוגלים להפנים שיכול להיות לנו טוב יותר. אנחנו מפחדים שאם נעזוב את המוכר והבטוח אז יהיה לנו הרבה יותר רע, ובגלל זה אנחנו ממשיכים לעשות את מה שעשינו אתמול. אם רק מישהו היה לוחש לנו שמעבר לפינה ממתין לנו מקום טוב הרבה יותר היינו פועלים אחרת.

יש לי ידיד למשל שחי בזוגיות עשר שנים עם אותה הבחורה, הוא כמובן תמיד התלבט לגביה וזה אכל אותו מבפנים ימים כלילות. אבל הוא חשב לעצמו שבסך הכול היא בחורה נהדרת ומה יחכה לו בחוץ? כשהוא סוף סוף אזר אומץ ועזב את הבית אחרי חודש בלבד הוא פגש מישהי שמתאימה לו כמו כפפה ליד ומאז הם חיים באושר יחדיו. יש לי חברה שעבדה תחת בוס שרדה בה וציער אותה יומם וליל, היא חיה בתחושה של עכברה מבוהלת ושנאה להגיע למשרד, אבל כולם אמרו לה שאין מה לעשות צריך להתפרנס. יום אחד היא אזרה אומץ ופנתה למנכ"ל ואמרה לו שהיא עוזבת כי היא ראויה ליותר, ראו זה פלא, היא קודמה בתפקיד ושובצה במחלקה אחרת נהדרת.

 אנשים לא מבינים שהם אלו שמגדירים את המציאות, ברגע שהם חושבים באופן מצומצם, החיים שלהם משקפים להם צמצום. הרבה פעמים למשל אני פוגשת בבחורות שכל הזמן נקלעים לדרכן בחורים מאכזבים. איך זה קורה לי בפעם אחר פעם? הן שואלות את עצמן ולא מבינות שהן פשוט עדיין לא בירכו את עצמן שתזכי ליותר טוב ממה שאת חושבת שמגיע לך.

הרב ישראל יצחק בזאנסון

הרב ישראל יצחק בזאנסון

הייתה לי תקופה בחיים שלא הייתה לי עבודה וחסר לי כסף, ובכן הגיתי רעיון לעמוד במדרחוב ולהעלות מופע רחוב שבו אכתוב לאנשים מסרים על החיים שלהם בתמורה למטבעות שיזרקו לי. זה היה מופע מאד מוצלח, ובסופו הצלחתי לאסוף מידי יום הרבה מטבעות אבל הדאגה הכלכלית עדיין שרתה על פני. למרות שאי אפשר היה לראות אותה כי לבשתי מסכה מיוחדת למופע, לא ידעתי האם אצליח להשיג את המשרה בטלוויזיה בה חשקתי והאם אצליח יום אחד להתפרנס באופן שוטף. לפני שבועיים עברתי ליד אותה הפינה שבה נהגתי לעמוד במדרחוב ושאלתי את עצמי מה הייתי לוחשת לאותה דינה באוזן אם הייתי רואה אותה היום מהמקום שבו אני יודעת שיכול להיות כל כך טוב ושהצלחתי להשיג את כל מה שרציתי. הייתי לוחשת לה שלא תדאג היא עוד תקבל הרבה יותר טוב ממה שהיא מסוגלת בכלל לדמיין.

כולנו מכירים את זה, אנחנו רוצים לעבור עבודה, שכונה, רוצים שהזוגיות שלנו תשתפר, שהילדים שלנו יקשיבו לנו יותר. אבל אנחנו לא באמת מאמינים שאנחנו ראויים וזה עיקר העבודה הנפשית, לדעת שאפשר וצריך לקבל מציאות שבאמת תואמת את מה שאנחנו מרגישים שמגיע לנו.

 אני מאחלת לכולנו שנזכה ליותר טוב ממה שאנחנו חושבים שמגיע לנו. אמן

 הרב יצחק ישראל בזאנסון

הרב יצחק ישראל בזאנסון

6 מחשבות על “שתזכו ליותר טוב ממה שאתם חושבים שמגיע לכם

  1. דינה שלום!
    ההסתכלות שלך על המציאות מקסימה ,ולכן את זוכה לכל הטוב .
    שמחים תמיד לקרא את תבונותייך והגיגיך כיתבי עוד ועוד ,כולנו אוהבים את חשיבתך,עלי והצליחי.
    אהרן .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s