כן, ההורים שלי עשירים.

הרבה אנשים מנסים לפענח את סוד העושר, הרבה שיעורים, עצות, טיפים לניהול נכון נכתבו על כך . יש מי שגורסים שהעושר יבוא דווקא כאשר תחשוב בגדול וכמה שיותר גדול, יש מי שטוענים שדווקא ההסתפקות במועט היא זו שתאפשר לך לחיות בחסכון ולפיכך בלי דאגות.

אומרים שפרנסה היא אחת הניסיונות הגדולים יותר שיש לאדם, מבחן באמונה. אנחנו לא כל כך מרגישים את זה כשאנחנו שכירים אבל בהחלט מרגישים את זה כאשר אנחנו הופכים להיות עצמאים או מחפשים עבודה חדשה.

כבר שנה וחצי שאני מנהלת עסק עצמאי בתחום הפרסום ומרגישה בעוצמה רבה יותר את השגחת השם. הרי אין משכורת קבועה. חודש אחד הטלפון לא פוסק מלצלצל ובחודש שלאחריו שקט מבורך משתרר. לא ניתן לדעת כמה לקוחות יהיו החודש כי בכל רגע מצטרפים חדשים או סיימו את עבודתם אחרים. כך שהפרנסה היא בהשגחה ישירה. וראו זה פלא אף פעם לא חסר.

שפע

שפע

כבר שבועיים שיש לי מהפכה בעסק שהתרחשה אחרי שהאזנתי לשיעור של הרב יובל אשרוב בדרך מירושלים לצפון היה לי מספיק זמן להאזין, הרב אשרוב דיבר על פרנסה מן השמיים והעקרונות עליהם הוא דיבר גרמו לי למהפך במחשבה שהוביל לתוצאות מידיות.

העקרון הראשון שאני זוכרת הוא עניין העשיר והעני. אדם יכול להיות משופע במאות אלפי דולרים אך לחוש כל הזמן שחסר לו, הדאגות רודפות אותו, הוא שואל את עצמו כל הזמן איך ישיג יותר. אותו אדם הוא עני בנפשו הוא חי כל הזמן דאגה וחוסר. לעומתו יכול להיות אדם שמרוויח הרבה מתחת לשכר המינימום אבל חי בשמחה עם עצמו גם ללא חופשות בחו"ל וללא מסעדה פעמיים בשבוע. הוא לא מרגיש שזה חסר לו בכלל, להיפך הוא מרגיש מאושר, זהו אדם עשיר.

לפני זמן מה שאלתי נער שאני מכירה מה להביא לו מתנה לבר המצווה, הילד עוד לא בן 13 הביט בי ואמר: אין לי צורך בשום דבר, ההורים שלי נותנים לי כל מה שאני צריך. הבטתי בו ותמהתי: האם הוא לא רוצה טאבלט, אופניים, טיסה מסביב לארץ, ספר חדש? לא, הוא אמר, יש לי כל מה שאני צריך. הנער הזה הוא נער עשיר.

אני מעריצה למשל את ההורים שלי משום שבכל פעם שבה התיישבנו אל השולחן היה אבי מחייך חיוך גדול מביט על המונח בשולחן ואומר, אח, כמה טוב לנו אנחנו בארץ ישראל אוכלים מפרותיה, יש לנו שפע כל כך גדול, אשרינו. באותו הרגע הרגשנו כולנו כל כך ברי מזל, המשפחה שלי היא אחת המשפחות העשירות בישראל. מכיוון שהעשירות היא בנפש, בתחושה שיש לך הכול.

איזהו עשיר השמח בחלקו

איזהו עשיר השמח בחלקו

הרב אשרוב המשיך והזכיר את מה שידעתי מזמן שהפרנסה היא מן השמיים. בכל מקרה קובעים לאדם כמה יהיה שכרו בכל שנה מראש. השאלה היא רק אם הוא יכין מספיק כלים לשפע הזה. ראו זה פלא, במשך שלוש שנים למרות שעבדתי בעבודות שונות ומשונות במשרה קבועה ובמשרה חלקית במשרה יוקרתית או במשרה בלתי נחשבת בכל שנה כשהגעתי אל רואה החשבון שלי יצא בדיוק אותו הסכום של השנה החולפת. כי הפרנסה של אדם נקבעת לו מראש. אז מה יש לנו לדאוג ?

אם הכול צפוי אז היכן הרשות נתונה? שאל אחד התלמידים את הרב. הכול צפוי זה אומר שיודעים כמה פרנסה מגיעה לנו מראש. אך הרשות נתונה זה איך אני אתייחס לשפע שאני אקבל. האם ארגיש טוב אם מה שיש לי או שארגיש ממורמר וחסר זו כבר בחירה שלי.

בכל אופן בשבועיים האחרונים מאז שהבנתי שהכול בידי השם ולא בידי האגו שלי הטלפון במשרד לא מפסיק לצלצל עם לקוחות חדשים. המהפכה במחשבה הולידה מהפכה במציאות. ואני ממליצה מאד להקשיב לשיעור המצוין הזה ולהתחזק במידת הביטחון. http://www.youtube.com/watch?v=3S3shomjzOE

 joy dance

3 מחשבות על “כן, ההורים שלי עשירים.

 1. דינה, פשוט מדהים!
  נקודה נוספת. אני בתור אימא לכמה ילדים, עם נטיות שונות ועם אופי שונה יכולה לספר מניסיון שלי.
  ילד השמח בחלקו ירגיש טוב עם עצמו וטוב עם מה שיש לו. הוא יודה על כל דבר שאתן ואקנה לו, ולי יהיה חשק לתת ולקנות לו עוד.
  מצד שני ילד בררן (עדיין מאוד אהוב), שלא טוב לו, מרגיש שבגדיו אינם בגדים ומשחקיו אינם משחקים, גם אם ארונו מלא כל טוב, לא ישמח במה שיש לו, וגם מתנה שיקבל ידחה בבוז, וגם לי חדל החשק לקנות לו מתנות ובגדים. ואז באופן טבעי, יש לו פחות, כי לא כל דבר מתאים לו ומשמח אותו, וגם אני שוכחת לקנות לו.

 2. משהו שאני למדתי:
  כשאתה עוסק במשהו שאתה באמת טוב בו, אתה נהנה, ההנאה מביאה אנרגיה טובה ועולה מאוד הסיכוי להצלחה ומשם לסיפוק. אנו כאילו סובבים בתוך ספירלה, שיכולה רק לעלות ולעלות כשההצלחה, מביאה איתה סיפוק, הניסיון שנצבר מעלה את המקצועיות והסיפוק גדל וחוזר חלילה. החכמה היא למצוא את המקום המקצועי שאת/ה באמת טוב בו ולא לפחד משינויים בחיים אם אתה לא במקום הנכון.
  במקרה…. אני יודע עלייך שאת במקום הנכון , שהכשרון שלך מביא אותך להצלחות מקצועיות וההצלחה הכלכלית היתה רק עניין של זמן.

  • דינה שלום!
   יפה כתבת,תענוג לקרא.
   כפי שאמר רבי נחמן אין עניות או עשירות אלא בדעת.
   אדם יכול להיות קוטר ררגזן פסימי בקיצור עני,או נעים אופטימי נינוח במילים אחרות עשיר.
   בהחלט לא נעים לשהות. בחברת ענייהדעת,כייף להתקשר לעשירי הדעת . תודה שהעשרת אותנו,אהרן .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s